Horská chalupa Na Kukačkách

studie 2021
realizace 2022 – 2023
Stavba vzdává hold zdejšímu typickému krajinnému rázu a minimalistickému stylu vycházejícímu z původní krkonošské typologie. Citlivý kontextuální přístup je vhodně doplněn několika nečekanými prvky, z nichž nejvýraznějším je velkoformátové panoramatické okno s výhledem do lesa i na protější pláně. V materiálovém řešení exteriéru se uplatňují přirozeně patinující modřínové dřevo a místní lomový kámen, dům má tak správné předpoklady odolávat drsným podmínkám vysokohorského prostředí.

Vnitřní prostory chalupy jsou narozdíl od strohého exteriéru sofistikované. Díky promyšleným otvorům ve stěnách a stropech začíná s každým novým dnem prostorová hra slunečních paprsků mezi patry až do hloubky dispozic. S nastávajícím večerem přebírají roli osvětlení stylová interiérová svítidla a plápolání ohně v krbu.

Objekt je předurčen k odpočinku a relaxaci. Majitelům nabízí privátní zóny v podkrovních ložnicích. Hlavní obytný prostor v přízemí definuje především zmíněné velkoformátové okno s výhledem. V polozapuštěném suterénu se nachází další prostory pro relax a herní vyžití, své soukromí zde najdou i návštěvy.