Vila v Braníku

studie 2021
Pro kreativní mladý manželský pár s dětmi jsme navrhli prostornou vilu umístěnou na jižním svažitém pozemku ve stabilizované vilové čtvrti s výhledem do údolí Branického potoka.

Dům je komponován z několika objemů, které v reakci na klesání terénu sestupují směrem do zahrady. Výsledkem této fragmentace je zjemnění měřítka a maximalizace atraktivních výhledů pro všechny obytné místnosti. Materiálové řešení je klidnou kombinací dominujících prosklených ploch v subtilních hliníkových profilech doplněných kontrastním pohledovým betonem, který plynule přechází do interiéru.

Provozně je dům dělen po patrech od master suite v nejvyšším patře přes vstup a noční část až po velkorysé obytné patro navazující na zahradu s venkovním bazénem. Obývací místnosti dominuje zapuštěná chill zóna navržená na míru klienty vysněné sedací soupravě Ham Jong od japonského návrháře Kenzo Takady.

Rozšířený dvoupodlažní prostor centrálního schodiště vytváří malou soukromou galerii pro atraktivní sbírku současného výtvarného umění majitelů.vizualizace: Michal Nohejl